Masaż olejem shea w praktyce

Zastanawiasz się, jak zrobić masaż ciała, używając do tego oleju shea? Sprawdź, jak i dlaczego olej do ciała TAMA® pomaga poprawić kondycję skóry oraz ukoić zmysły.

Oleju do ciała TAMA® można używać nie tylko do samego smarowania skóry, ale także do jej masażu. Co daje taki masaż? Jak można go wykonać? To dziś zdradzamy!

Podczas masażu olej pełni funkcję preparatu poślizgowego. Sprawia, że ruch dłoni czy bańki jest płynny i przyjemny dla ciała. Dzięki niemu nie ma naturalnego oporu na skórze, a masaż przebiega płynnie i relaksująco. Olej shea możesz wykorzystać zarówno do masażu całego ciała, jaki i tylko twarzy. To podstawowe informacje, przejdźmy do szczegółów!

Jakie mamy rodzaje masażu olejem shea?

Przy pomocy oleju można wykonać masaż na zimno i na ciepło lub przy użyciu tzw. bańki do masażu.

Masaż na zimno, jak wskazuje nazwa, jest rodzajem masażu przy użyciu oleju shea bez konieczności podgrzewania go. W tym wypadku olej rozgrzeje się w dłoniach osoby masującej. Sam zabieg możemy wykonywać w sposób dość swobody – kolejność masowanych części ciała nie ma znaczenia.

Jeśli chodzi o temperaturę, podobnie dzieje się w przypadku masażu z bańką – oleju nie podgrzewamy. Jest jednak jedna zasadnicza różnica w zakresie techniki masażu. Ważne, aby masaż przy użyciu bańki był wykonywany od dołu do góry, czyli w stronę serca. Warto także kupić zestaw baniek (przykład tutaj). Dzięki temu będzie można dostosować ich wielkość do masowanego obszaru ciała.

Z kolei przy masażu na ciepło olej należy podgrzać np. w kąpieli wodnej. Trzeba jednak uważać, aby nie był zbyt gorący! W przypadku zbyt ciepłego oleju skóra może ulec poparzeniu.

Jakie są korzyści z masażu olejem shea?

Przede wszystkim korzyści, jakie płyną z samego oleju shea, to uelastycznienie skóry oraz pobudzenie włókien kolagenowych. To duży krok w stronę poprawy kondycji skóry, bo masaż pobudza krążenie krwi i limfy, a to kompleksowo wpływa na odżywienie skóry. Zabieg pomaga nie tylko pozbyć się cellulitu czy rozstępów, ale też rozluźnia mięśnie, co docenią sportowcy lub osoby spięte przez pracę biurową.

Regularnie wykonywany masaż olejem shea poprawia stan skóry i koi nerwy. Dzięki systematyczności efekt utrzyma się na długo.

Dlaczego warto wybrać olej tłoczony na zimno?

Do masażu najlepiej wybrać olej tłoczony na zimno z tego względu, że zachowuje on drogocenne składniki odżywcze. Nie ma w sobie żadnych utrwalaczy czy konserwantów. W oleju do ciała TAMA® znajdują się tylko w 100% naturalne składniki.

Olej shea w przypadku naszego kosmetyku jest wzbogacony o olej arganowy, z baobabu oraz lawendowy. W produkcie jest także wysoka zawartość witamin A, E i F. Olej szybko nawilża i błyskawicznie się wchłania, przez to nie pozostawia na skórze długotrwałego tłustego filmu, co dodatkowo poprawia doświadczenia związane z masażem.

Wypróbuj koniecznie, to będzie cudowny prezent dla Twojego ciała i zmysłów!

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *