Olejowanie włosów – jak olejować włosy krok po kroku?

Olejowanie włosów nie jest trudnym zabiegiem i może go wykonać każdy w zaciszu swojego domu. Olejowanie włosów uznawane jest za wyjątkowo skuteczną metodę pielęgnacji, która przywraca włosom zdrowy i piękny wygląd.

Pielęgnacyjna moc naturalnych olejów znana jest na całym świecie, niemniej jednak bogaty i niepowtarzalny skład afrykańskich olejów TAMA®, czyni je szczególnie wyjątkowymi.

Palące słońce, często suche powietrze, ciepły afrykański klimat wymagał stworzenia receptur – kosmetyku,  o szczególnie silnym działaniu odżywczym, pielęgnacyjnym, regeneracyjnym i ochronnym dla włosów.

W efekcie systematycznego olejowania włosów olejem TAMA®, włosy stają się zdrowe,  gładkie, odżywione, nie puszą się, nie plączą, a ponadto zdecydowanie lepiej się układają.   

Co potrzebujesz?   

  • olej do włosów 78% TAMA®, 
  • szampon do włosów, 
  • ulubioną odżywkę lub maskę, 
  • opcjonalnie szklankę wody z dodatkiem łyżeczki miodu lub inny naturalny podkład.

Metod olejowania włosów jest wiele, jedna z nich to nakładanie oleju na suche włosy. Olejując włosy na sucho pamiętaj, że nie mogą one być dodatkowo obciążone środkami do stylizacji, jak lakier, czy żel do włosów. Przed użyciem zawsze wstrząśnij butelką i wymieszaj składniki, następnie olej delikatnie rozgrzej w dłoniach, w ten sposób go rozpuścisz. Ze względu na bogactwo w składzie masła shea, olej ma dość gęstą, maślaną konsystencję, mogą być również wyczuwalne delikatne grudki orzechów shea.   

Dla włosów bardzo przesuszonych zalecamy olejowanie na dowolny, naturalny podkład. Tutaj jest pełna dowolność, może to być podkład, który przygotujesz samodzielnie lub żel aloesowy, czy woda zbożowa. Stosując, jako bazę naturalne humektanty dostarczymy wilgoć, którą olej dodatkowo zamknie we wnętrzu włosa.        

Jak wykonać zabieg olejowania włosów?

Nanieś niewielką ilość oleju TAMA® na suche lub wcześniej zwilżone włosy podkładem. Jeśli chcesz nawilżyć skórę głowy wmasuj w nią olej opuszkami palców i wykonaj delikatny masaż. Pozostaw olej na około 20-30 minut. Nałóż odżywkę lub maskę, by zemulgować olej i pozostaw na około 10 minut, całość dokładnie spłucz ciepłą wodą. To bardzo ważne, żeby użyć odżywki lub maski, ponieważ olej nie łączy się z wodą, więc niezależnie od tego, ile jej użyjesz, to zbyt mało, by zmyć go z powierzchni włosów. Na koniec umyj włosy szamponem.   

Wysusz włosy i ciesz się pielęgnacyjną mocą naturalnych olejów TAMA® wprost z egzotycznej Afryki.   

Zabieg powtarzaj regularnie, minimum 1-2 razy w tygodniu.   

Pamiętaj, że wybór odpowiedniej metody olejowania zależy przede wszystkim od potrzeb i kondycji Twoich włosów! 

Życzymy Ci cudownej pielęgnacji!

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *