Pielęgnacja skóry dojrzałej masłem shea

Starzenie się skóry to zupełnie naturalny proces, jednak najbardziej widoczną oznaką upływającego czasu są zmiany w obrębie skóry twarzy. W pielęgnacji cery dojrzałej największe znaczenie mają codzienne działania profilaktyczne. Magia masła shea polega na tym, że dzięki swoim bogatym właściowościom idealnie sprawdza się do każdego typu skóry, niezelażnie od wieku, a co za tym idzie aktualnych potrzeb cery.

Z czego to wynika i na czym polega sekret afrykańskiego kosmetyku ?

To co wyróżnia masło shea spośród innych olejów produkowanych z nasion to przede wszystkim wysoka frakcja lecznicza – bioaktywna, która obejmuje witaminy A, E, F, kwas cynamonowy, fitosterol oraz inne bardzo cenne dla skóry dojrzałej składniki odżywcze. Oznacza to, że shea nie tylko nawilża, ale jest przede wszystkim naturalnym, bogatym w swoim składzie serum witaminowym, które silnie spowalnia procesy starzenia się skóry.

Jedną z głównych cech cery dojrzałej jest spadek zawartości wody w skórze. Wraz z upływem czasu odczuwamy wzmożoną suchość skóry, zmniejsza się wydzielanie łoju, przez co skóra staje się mniej odporna na podrażnienia, urazy, czy infekcje.

Jedną z bardzo cennych właściwości masła shea jest zatrzymywanie w skórze wody, przez masło shea staje się niezastąpione w pielęgnacji cery dojrzałej, wpływa na odpowiednie, głębokie nawilżenie, wygładzenie i ujędrnienie skóry.

Jednak to nie wszystko, czego potrzebuje w codziennej pielęgnacji skóra dojrzała. Odpowiednie nawilżnie to nadal zbyt mało!

Na skórze dojrzałej mogą zacząć pojawiać się przebarwienia. Masło shea skutecznie wyrównuje koloryt skóry, niweluje plamy, niedoskonałości, czy zasinienia w okolicach oka.

Czy to już wszystko? Zdecydowanie nie!

Masło shea nie bez powodu przez wielu nazywane jest eliksirem młodości naszej skóry.

Znajdujące się składniki odżywcze w maśle shea sprawiają, że proces starzenia się skóry zostaje skutecznie spowolniony. Moc witamin A i E opóźnia powstawanie zmarszczek, zmniejsza widoczność tych już powstałych oraz koi wszelkie stany zapalne skóry.

Jak zatem działa masło shea na skórę dojrzałą i dlaczego?

  • Opóźnia proces starzenia się skóry– witaminy E i A zawarte w składzie masła shea pobudzają produkcję kolagenu w skórze.
  • Ujędrnia i uelastycznia– liczne fitosterole niwelują drobne zmarszczki.
  • Silnie nawilża i wygładza– tworzy warstwę lipidową, zatrzymuje wodę w warstwie rogowej naskórka, co pomaga utrzymać optymalny poziom nawilżenia skóry.
  • Masło shea wspomaga leczenie wielu chorób skórnych (łuszczycy, egzemy czy AZS), może być używane przez alergików.
  • Shea działa kojąco i przeciwzapalnie– fitosterole oraz pochodne kwasu cynamonowego zawarte w maśle shea łagodzą różnego rodzaju podrażnienia, przez co shea ma również działanie antybakteryjne.

Codzienna pielęgnacja skóry dojrzałej powinna skupiać się nie tylko na jej nawilżeniu lecz również na dostarczaniu składników i witamin stymulujących pracę komórek do produkcji kolagenu, a także na redukcji pozostałych objawów starzenia, takich jak przebarwienia, plamy i podrażnienia. Stosowanie masła shea do pielęgnacji skóry dojrzałej przynosi natychmiastową ulgę, a co ważne efekt wygładzenia widać natychmiast.

Należy również pamiętać o codziennym krótkim masażu. Nasza twarz ma w sobie około 70 mięśni, które odpowiadają za mimikę. Dzięki ich codziennej i intensywnej aktywności w miejscach takich jak oczy, czoło i usta pojawiają się zmarszczki.
Wiek niestety jest jedną z głównych przyczyn osłabienia niektórych partii mięśni, czego skutkiem jest nieregularny owal twarzy, czy opadające policzki Masaż z użyciem odpowiedniego kosmetyku powoduje rozluźnianie mięśni i przypomina działanie botoksu– rozprostowuje zmarszczki.

Jak wykonać codzienny, prosty masaż twarzy ?

Na początek, możesz ślizgać kości zgiętych palców dłoni po całej twarzy w górę, regulując siłę nacisku w zależności od jej obszaru. W ten sposób spowodujesz przepływ limfy w układzie krwionośnym. Skup się przede wszystkim na policzkach – kości jarzmowej, skroniach, żuchwie, okolicach pod brodą.
Opuszkami palców masuj czoło, wykonując pionowe ruchy od brwi do linii włosów. Rozmasuj bruzdy nosowo-wargowe poprzez delikatne przesuwanie palców od kącików ust do płatków nosa.
Pamiętaj: ruchy masujące wykonuj zawsze od dołu twarzy, w kierunku linii włosów lub od jej środka na zewnątrz – dzięki temu „unosisz” skórę w kierunku przeciwnym do siły grawitacji, co wzmacnia efekt liftingujący. Wszystkie ruchy powtórz przynajmniej 5 razy.

Należy jednak pamiętać, że tylko wysokiej jakości masło shea charakteryzuje wysoka frakcja składników bioaktywnych, dlatego tak ważne jest, żeby zwracać uwagę na jakość masła, które wybieramy.

Nasze masło shea odznaczono m.in. takimi certyfikatami, jak: ECOCERT, USDA Organic, SGS international standards czy Food and Drugs Authority.

Już po tygodniu regularnego stosowania masła shea zauważysz cudowne efekty na swojej skórze i poczujesz moc piękna afrykańskiej natury.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *