Porowatość włosów, a pielęgnacja afrykańską mieszanką olejów na bazie shea TAMA®

Czy wiesz, że od porowatości włosów zależy, jaka forma pielęgnacji będzie dla Ciebie najlepsza? Sprawdź szczegóły!

Czym jest porowatość włosów?

Termin porowatość włosów określa budowę naszych włosów. Na każdy włos składają się łuski, a przestrzenie między nimi to właśnie pory. Porowatość jest tym większa, im przestrzenie między łuskami są większe.

Jeśli wiesz, jaka jest Twoja porowatość włosów, możesz wówczas dobrać kosmetyki pielęgnacyjne w świadomy sposób.

Porowatość włosów – rodzaje

Włosy dzieli się na trzy typy porowatości: nisko-, średnio- i wysokoporowate.

Włosy niskoporowate to takie, gdzie łuski przylegają do siebie, a przestrzeń między nimi jest mała. Ta porowatość wyróżnia się tym, że włosy długo schną oraz trudno je wystylizować. Z natury są one zdrowe. Rzadko się przesuszają ani nie mają rozdwojonych końcówek.

Włosy średnioporowate to najpopularniejszy typ włosów w Polsce. Są gładkie, łatwe w stylizacji i nie potrzebują specjalnej pielęgnacji. Pomimo to mogą mieć problem z przesuszaniem się lub puszeniem. Dla tego typu włosów zalecane jest olejowanie, a także regularne podcinanie końców.

Włosy wysokoporowate są najczęściej cienkie, łamliwe oraz kruche. Typ ten jest trudny w pielęgnacji i bardzo podatny na czynniki atmosferyczne. Takie włosy lubią się kręcić oraz być szorstkie w dotyku.

Włosy mogą zmienić swoją porowatość, np. ze średniej na wysoką poprzez zabiegi fryzjerskie, takie jak rozjaśnianie czy prostowanie. Właściwa pielęgnacja może jednak pomóc także w drugą stronę, czyli zmianie włosów średnioporowatych w nisko łatwiejsze do ujarzmienia i zwykle zdrowsze!

Test na porowatość włosów

Jeśli chcesz poznać, jaką porowatość mają Twoje włosy, wystarczy przeprowadzić test porowatości, który jest dostępny bezpłatnie w internecie! Opiera się on na kilkunastu pytaniach dotyczących zachowania włosów. Przykładowy test znajdziesz tutaj.

Możesz spotkać się także z testem porowatości w szklance wody. Jednak według wielu specjalistów nie jest on do końca miarodajny.

Olej shea TAMA® a porowatość włosów

Receptura afrykańskiego oleju TAMA® została opracowana w ten sposób, że nadaje się właściwie do każdego rodzaju włosów. Nasz olej to mieszanka odpowiednich proporcji oleju  shea, oleju słonecznikowego, oleju sojowego, oleju z baobabu, oleju lawendowego, oleju z trawy cytrynowej, olejku z liści eukaliptusa oraz olejku z mięty pieprzowej. Jest to specjalnie stworzona receptura, która świetnie sprawdzi się również na włosach wysokoporowatych, a jednocześnie jego odpowiednio mniejsza ilość posłuży też włosom średnioporowatym i niskoporowatym. Wynika to ze składu naszej mieszanki olejów, której łańcuch kwasowy, jak również właściwości dociążające (które są ważne w przypadku olejowania włosów wysokoporowatych) przy zastosowaniu odpowiedniej ilości oleju sprawdzają się do każdej porowatości włosa – co znacznie wyróżnia go spośród innych olejów pozyskiwanych z nasion roślin. Regularne stosowanie oleju odżywi włosy, poprawi ich kondycję oraz ułatwi stylizacje.

Test porowatości masz już za sobą? Teraz czas na sprawdzenie oleju do włosów TAMA®.

Warto zaznazyć, że decydując się na pielęgnację włosów olejami bardzo ważna jest systematyczność. Włosy możesz olejować przed każdym myciem na sucho, lub jeśli wolisz możesz wypróbować metodę nakładania oleju przykładowo na jeden z żeli aloesowych, łatwo dostępnych na rynku kosmetycznym. Wybór metody jest bardzo indywidualny, każdy włos jest inny, dlatego warto znaleźć sposób, który będzie najlepszy dla Ciebie.

Afrykański olej TAMA® to zdecydowanie wyjątkowa i niepowtarzalna receptura, stworzona według tradycyjnych metod, na bazie najlepszych składników. Zawiera witaminy A, F, K i E . Połącznie tych składników w odpowiednich proporcjach daje zaskakujące i olśniewające efekty!

Olejowanie włosów to często pierwszy i jeden z najważniejszych kroków do świadomej i skutecznej pielęgnacji. Dzięki temu prostemu zabiegowi, nawet najbardziej niesforne włosy, szybko staną się Twoim wielkim atutem. W celu wygładzeniea włosów przestaniesz używać prostownicy, a jeśli Twoje włosy są kręcone pomożesz im wydobyć Twój naturalny, piękny skręt. Wszystko zależy od Ciebie, jaki efekt końcowy chcesz uzyskać!

Dołącz do nas i zacznij już dzisiaj w sposób świadomy dbać o swoje włosy!

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *