Atopowe zapalenie skóry – pielęgnacja masłem shea

Warto pamiętać, że masło shea znajduje zastosowanie w leczeniu wielu chorób skórnych, a dla wielu jest niezastąpione przy pielęgnacji skóry atopowej. Magia działania masła shea tkwi w jego składzie.  

Co wyróżnia masło shea TAMA® spośród innych olejów produkowanych z nasion?  

Przede wszystkim wysoka frakcja lecznicza – bioaktywna, która obejmuje witaminy A, E, F, kwas cynamonowy, fitosterol oraz inne bardzo cenne dla naszej skóry i składniki odżywcze. Bioaktywna frakcja w dobrej jakości maśle shea może wynosić nawet 9%. W większości olejów pozyskiwanych z nasion występuje wysoka frakcję nawilżającą, gdy dla porównania  w większości olejów pozyskiwanych z nasion frakcja lecznicza jest niestety niewielka i wynosi około 1-3%. 

Co to oznacza dla skóry atopowej? 

Nie jest tajemnicą, że  dobór  właściwych  kosmetyków przy AZS często bywa bardzo trudny. 

Co zatem wróżnia afrykańskie kosmetyki TAMA®

Przede wszystkim jakość masła shea, co ma ogromny wpływ na jego działanie i właściwości.  Kosmetyki TAMA® śmiało można zaliczyć nie tylko do grona tych pielęgnacyjnych, dla wielu stały się one niezastąpione w walce z takimi problemami skórnymi, jak AZS, łuszczyca, czy egzema. 

Zawarte w maśle shea witaminy A, E, nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, polifenole i fitosterole wspomagają regenerację skóry oraz skutecznie łagodzą stany zapalne. Masło shea posiada właściwości  osłaniające i izolujące, dzięki czemu jest świetnym rozwiązaniem do codziennej pielęgnacji skóry atopowej, często bardzo cienkiej i delikatnej po przebytym leczeniu maściami sterydowymi. Warto wiedzieć, że masło shea powoduje pogrubienie skóry poprzez wspomaganie magazynowania wody przez jej komórki. Shea jest naturalną terapią leczniczą, nie ma działania alergizującego, można je stosować u niemowląt już od pierwszych dni życia.  

Nasze organiczne, afrykańskie masło sprawdza się również do stosowania w metodzie mokrych opatrunków (Wet Wrapping). Shea ma działanie nawilżające i natłuszczające, odbudowuje cement komórkowy warstwy rogowej naskórka, uzupełnia niedobory witamin. Alantoina zawarta w maśle shea przyspiesza gojenie się ran oraz podrażnień i stanów zapalnych 

W Afryce masło shea uchodzi za magiczne. Jest podstawowym środkiem łagodzącym i wspomagającym leczenie atopopwego zapalenia skóry. 

Masło shea jest zdecydowanie najlepszym przyjacielem skóry! 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *