Oil Cleansing Method – oczyszczanie twarzy olejami

Jak skutecznie w bardzo prosty sposób możesz spowolnić proces starzenia się skóry twarzy? Nie zjamie Ci to wiele czasu, wystarczy, że poświecisz swojej skórze codziennie kilka minut, a w prezencie otrzymasz efekt liftingu i spłycenia zmarszczek. Jest to nieinwazyjna, ale bardzo skuteczna metoda, a dzięki olejom na bazie masła shea nie zatykasz porów, działasz oczyszczająco i regenerująco.

Oczyszczanie twarzy olejem (Oil Cleansing Method) to metoda, która potwierdza dobrze znaną maksymę z lekcji chemii „podobne rozpuszcza się w podobnym”. Zanieczyszczenia, kurz, tłuste kosmetyki i nadmiar sebum na skórze wymagają dokładnego, codziennego oczyszczania.  
Sebum, to tłuszcz – właśnie dlatego oleje naturalne pomagają w rozpuszczaniu  sebum wraz z zanieczyszczeniami.
Aby połączyć prawidłowe oczyszczenie twarzy olejami z efektem liftingującym poświęć 2 minuty codziennie przed lustrem, to naprawdę niewiele za młody, świeży i promienny wygląd!

Czy wiesz, ze twarz ma w sobie około 70 mięśni, które odpowiadają za mimikę?
Dzięki ich codziennej i intensywnej aktywności w miejscach takich jak oczy, czoło i usta pojawiają się zmarszczki.

Wiek niestety jest jedną z głównych przyczyn osłabienia niektórych partii mięśni, czego skutkiem jest nieregularny owal twarzy, opadające policzki (często nazywane “chomikami”). Masaż powoduje rozluźnianie mięśni i przypomina działanie botoksu – rozprostowuje zmarszczki, sprawia że twarz staje się łagodna a skóra jest wygładzona. 

Jak oczyszczać twarz olejem? 

Do tego zabiegu oprócz oleju przygotuj ciepła lub nawet gorącą wodę oraz ręcznik – jeżeli zmagasz się z rozszerzonymi naczynkami, pamiętaj, żeby woda miała temperaturę pokojową. 

Olej TAMA®  naloż na twarz i kolistymi ruchami masuj cerę.
Podstawowe techniki relaksacyjnego masażu twarzy opierają się przede wszystkim na rozluźnieniu spiętych po całym dniu mięśni i poprawie ukrwienia skóry twarzy. Na początek, możesz ślizgać kości zgiętych palców dłoni po całej twarzy w górę, regulując siłę nacisku w zależności od jej obszaru. W ten sposób spowodujesz przepływ limfy w układzie krwionośnym. Skup się przede wszystkim na policzkach – kości jarzmowej, skroniach, żuchwie, okolicach pod brodą.
Opuszkami palców masuj czoło, wykonując pionowe ruchy od brwi do linii włosów. Rozmasuj bruzdy nosowo-wargowe poprzez delikatne przesuwanie palców od kącików ust do płatków nosa.
Pamiętaj: ruchy masujące wykonuj zawsze od dołu twarzy, w kierunku linii włosów  lub od jej środka na zewnątrz – dzięki temu „unosisz” skórę w kierunku przeciwnym do siły grawitacji, co wzmacnia efekt liftingujący. Wszystkkie ruchy powtórz przyajmniej 5 razy.
Następnie zmocz ręcznik w gorącej wodzie, w przypadku osób z rozszerzonym naczynkami krwionośnymi, w wodzie o temperaturze pokojowej i ściągnij olej z twarzy. Czynność nakładania i ściągania oleju powtórz kilkukrotnie. Zabieg ten otworzy pory i ściągniesz wszystkie zanieczyszczenia z cery wraz z sebum. 
Ważne jest, ze olejowanie nie usuwa całkowicie sebum z twarzy, dlatego ten zabieg nie wpływa na zachwianie gospodarki lipidowej.
Po zabiegu oczyszczania polączonym z krótkim masażem nałóż na twarz zimny ręcznik, zamkniesz  w ten sposób pory, na konieć nałóż cienką warstwę masła shea.

Po takim zabiegu natychmiast  zauważysz, że skóra jest delikatna i bardziej uelastyczniona.
Olejowanie skóry ma ogromne zalety i przyniesie silne efekty liftingujące już po kilku tygodniach regularnego stosowania!

Zachęcamy Cię serdecznie do stosowania tej metody, będziesz bardzo zadowolona!

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *