Jak działa masło shea na rozstępy?

Czy stosując naturalną pielęgnację możemy skutecznie zapobiegać powstawaniu rozstępów oraz zredukować te już istniejące? Masło shea na rozstępy, czy naprawdę działa?

Rozstępy powstają przede wszystkim na skutek rozciągnięcia się skóry, w wyniku szybkiego wzrostu wagi, w wyniku zmian hormonalnych w trakcie ciąży, ale również podczas zmiany kształtu sylwetki w okresie dojrzewania.

Główną przyczyną powstawania rozstępów jest zaburzenie odpowiedniej sprężystości oraz osłabienie włókien kolagenowych. Na ciele pojawiają się białe, pręgowane zmiany.

Kobiety w ciąży są szczególnie narażone na powstawanie rozstępów, zwiększony poziom kortyzolu w organiźmie, znacznie osłabia włókna kolagenowe.

Wiele kosmetyków dostępnych na rynku przeznaczonych dla kobiet w ciąży oraz kosmetyków dedykowanych do walki z rozstępami zawiera w swoim składzie właśnie masło shea.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru kosmetyku? Czy każde masło shea jest takie samo? Zdecydowanie nie!

Rafinowane, czy nierafinowane?

Większość dostępnych produktów z masłem shea zawiera właśnie wersję rafinowaną. Powód jest prosty – produkt poddany rafinowaniu staje się bezwonny oraz stabilny termicznie. Rafinowane masło shea powstaje w wysokiej temperaturze, przy pomocy syntetycznych rozpuszczalników chemicznych. Na tym etapie produkt traci część cennych, naturalnych właściwości, a efektem końcowym jest wlaśnie rafinowane masło shea, które można rozpoznać po białej barwie i braku zapachu.

Jak zatem powstaje masło nierafinowane? W sposób tradycyjny, bez użycia chemii. Nierafinowane masło shea produkuje się wyciskając w sposób mechaniczny, w temperaturze nie wyższej niż 70 st. C. Takie masło charakteryzuje bardzo wysoka zawartością przeciwutleniaczy i co bardzo ważne tylko nierafinowane masło shea zachowuje najwięcej składników odżywczych.

O jakości kosmetyków TAMA® świadczą badania, testy i nagrody. Kosmetyki TAMA® zostały oznaczone m.in. takimi certyfikatami jak: ECOCERT, USDA Organic, SGS international standards czy Food
and Drugs Authority. Nie zawierają składników sztucznych, ropopochodnych ani odzwierzęcych.

W Polsce można łatwo znaleźć kosmetyki pielęgnacyjne z masłem shea. Jego udział procentowy w ogólnym składzie produktu jest jednak zwykle niewielki. Zupełnie inaczej dzieje się w przypadku kosmetyków afrykańskich, gdzie podstawowym składnikiem jest nierafinowane, certyfikowane masło shea.

Zobacz wszystkie kosmetyki TAMA® – TUTAJ

Dlaczego masło shea tak skutecznie zapobiega powstawaniu rozstępów?

Cała tajemnica tkwi w jego naturalnym składzie!

Masło shea to głównie pięć kwasów tłuszczowych. Zawiera nasycone kwasy tłuszczowe, nienasycony kwas oleinowy, trójglicerydy, woski, alkohole trójterpenowe, witaminy E i F, prowitaminę witaminy A oraz allantoinę. Warto wiedzieć, że masło shea poprzez zatrzymanie w skórze wody, wpływa na jej odpowiednie nawilżenie i zwiększenie jędrności. Szczególnie zaleca się, aby kobiety w ciąży systematycznie stosowały je jako balsam do ciała. Masło naturalnie nawilża i wygładza skórę całego ciała, dzięki zawartości witamin E i F pobudza włókna koleganowe do pracy, ujędrnia i uelastycznia skórę, wyrównuje koloryt, redukuje plamy i przebarwienia oraz zdecydowanie skutecznie zapobiega powstawaniu rozstępów.

Masło shea na rozstępy króluje wśród naturalnych składników kosmetycznych. Jest spełnieniem marzeń każdej osoby ceniącej zdrowy i naturalny tryb życia, a jego działanie jest magiczne! Poczuj moc masła shea wprost z Afryki!

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *